Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/32markers.xml) for Map ID 32

Filipíny jsou nádherným ostrovním státem, ležícím v západním Tichém oceánu. Jeho sousedy je například překrásná Malajsie nebo exotická Indonésie. Na pohádkový ostrov Mindoro se z hlavního města Filipín, z města Manila, dostanete asi pět hodin. Na tomto ostrově na vás bude čekat nespočet míst, které mají sloužit především k zábavě. Těšit se můžete také na nádherné pláže. Ty nejnavštěvovanější naleznete hlavně na severní straně ostrova. Jedná se o pláže Coco Beach, Small & Big Lalaguna a Sabang Beach, které návštěvníky rozhodně nelákají jen k opalování a koupání v azurově čistém moři. Zdejší korálové útesy jsou opravdovým rájem pro všechny milovníky potápění. Kromě nich čekají na potápěče také vraky starých lodí nebo jeskyně, které jsou dostupné pouze podvodní cestou.

Pokud vás omrzí válení se na pláži nebo popíjení koktejlů u baru, můžete se vydat na prohlídku tohoto kouzelného ostrova. Vydat se můžete například k úchvatných vodopádům Tamaraw Falls, které jsou velmi snadno přístupné. Nachází se téměř hned u silnice a během horkého dne vám poskytnou jistě velmi vítané osvěžení.

Na ostrově, především pak ve vnitrozemí, žijí domorodé kmeny Mangyanů, kterých je zde asi 12. Některé kmeny doposud žijí podle starých zvyků, tedy bydlí v kokosovo-bambusových domech, loví luky a šípy a pro svou vlastní spotřebu si pěstují různou zeleninu a chovají drůbež. Narazit ale můžete také na kmeny, které se sžili s novým způsobem života.

Za naprostou nádherou musíte vyrazit kousek dál od ostrova. Přibližně 35 km západním směrem od přístavu Sablayan se nachází atol Apo Reef, který je největší nejen na ostrově, ale je největším atolem na celých Filipínách. A jaký skvost tu na vás čeká? Cílem vaší cesty jsou dva korálové útesy, mezi kterými vede hluboký kanál, a právě kvůli tomuto místu jste tady. Celá tato oblast tvoří jádro přírodního parku zapsaného jako kulturní dědictví UNESCO. Díky tomu, že je zde zakázaný rybolov, můžete kolem sebe pozorovat jedinečnou přírodu, která nebyla ovlivněna žádnými lidskými zásahy.