Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/31markers.xml) for Map ID 31

Pokud i vám učarovala krása vodopádů, rozhodně byste se měli vypravit na kouzelný ostrov Réunion, který je skutečným rájem vodopádů v Africe. Abyste vodopády zažily v plné síle, měli byste se na ostrov vydat v období od dubna do konce července, kdy je proud nejmohutnější.

Na ostrově Réunion se nachází 3. nejvyšší vodopád v Africe. Jedná se o vodopád Trou de Fer, který se může pochlubit výškou 725 metrů. Je tak nejvyšší vodopádem na ostrově. K tomuto jedinečnému vodopádu ale lidé nepřijíždí jen proto, aby ho obdivovali. Čím dál tím víc lidí míří k vodopádu Trou de Fer proto, aby mohli slaňovat do kaňonu, do kterého tento vodopád padá. Slaňování do kaňonu „Železná díra“ je opravdu jedinečným zážitkem, na který budete léta rádi vzpomínat.

K největším atrakcím na ostrově patří bez pochyby dech beroucí sopka Piton de la Fournaise, která za posledních 300 let měla více jak 100 erupcí. Na toto místo míří především milovníci vysokohorské turistiky, kteří si mohou vybírat hned z několika různých tras, kterými se mohou vydat. Při cestě do této oblasti ale musí návštěvníci počítat s nepříznivým počasím. Počítat musíte také s tím, že nejde o žádný malý výlet, ale o náročnou horskou túru, která vám zabere více jak 5 hodin.

Dáváte-li před horkou lávou raději přednost chladivé vodě a zurčení vodopádů, vydejte se k řece Riviere Langevin. Začít můžete u obce Langevin, v jejíž blízkosti se nacházejí kaskádové vodopády du Trou Noir. K dalším krásným vodopádům, Cascade de la Grand Ravin, se nedostanete snadno. Odměnou vám bude překrásný výhled na jedny z nejkrásnějších vodopádů na ostrově.

Celý ostrov si můžete prohlédnout také z výšky. Pokud si zaplatíte let malým letadlem či helikoptérou, užijete si překrásné výhledy na jedinečnou krajinu, kterou tvoří kouzelné vysoké horské štíty i hluboká údolí, impozantní vodopády a úchvatná pobřeží.