Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/30markers.xml) for Map ID 30

Madeira, portugalské souostroví nacházející se v Atlantském oceánu přibližně 580 km západně od Maroka, je autonomní oblast, kde žije asi 271 tis. lidí. Z celého souostroví jsou obydleny pouze dva ostrovy, kterými jsou Madeira a Porto Santo.

O zajímavé místa či jedinečné zážitky není na Madeiře nouze. Po celém světě se například proslavily novoroční oslavy s jedinečným ohňostrojem osvětlujícím celý ostrov. Velký obdiv také budí sopka Pico Ruivo, která sahá do výšky 1862 m n. m., je tak nejvyšší horou tohoto souostroví.

Hlavním městem tohoto překrásného ostrova je Funchal, které je stále plné života. Jako v každém velkém městě i zde naleznete množství obchodů, restaurací a kaváren, kam se můžete zajít schovat před neúprosnými slunečními paprsky. V kavárně si rozhodně nezapomeňte objednat vynikající madeirské víno. Dovolenou na Madeiře tráví především Francouzi, Němci a Angličané, které se můžete potkat v průběhu celého roku.

Pro mnohé turisty je určitě velmi zajímavým místem na ostrově také hrob posledního nekorunovaného českého krále a rakousko-uherského císaře, kterým byl arcivévoda Karel. Ten trávil na Madeiře poslední dny svého života po té, co byl vyhnán z Rakouska. Zemřel 1. dubna 1922 v pouhých 35 letech.

Madeira je také ideálním místem pro provozování různých sportovních aktivit. Velmi rozšířený je zde například golf, dokonce se zde nachází jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v celé Evropě. Turisté na Madeiře si ale samozřejmě nejvíc užívají plavání a potápění. Na své si zde přijdou také rybáři. Dovolenou si zde užijí také milovníci pěší turistiky, kteří mohou vyrazit například na stezky vedoucí podél zavlažovacích kanálů levadas.

Madeiru ale proslavila především jedinečná flora, především pak orchideje. Pokud budete chtít vidět co nejvíc druhů těchto květin, vydejte se do místní botanické orchidejové zahrady. Krásná botanická zahrada se nachází také v hlavním městě. Kromě roztodivné květy jsou zde k vidění také pestrobarevní papoušci a pávi.