Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/28markers.xml) for Map ID 28

Hamburg je jedním z nejvýznamnějších měst v Německu, které se může pochlubit nejen obrovským přístavem, ale také bohatou historií, úchvatnou architekturou i množstvím přírodních ploch.

Hamburg je především druhým největším přístavem v Evropě, do kterého každoročně zamíří více jak 13 000 námořních lodí. Díky tomu si město vysloužilo přezdívku „Brána do světa“. Kromě přístavu je turisty nejnavštěvovanější částí města Staré město, kde můžete obdivovat například hamburskou novorenesanční radnici, která se může pochlubit stometrovou věží.

Další významnou památkou je barokní kostel sv. Michala, který se pyšní především nádhernými varhanami a úchvatným interiérem. Po 453 schodech se dostanete na vrchol kostelní věže, ze které se vám naskytne dech beroucí výhled na hamburský přístav. V městské historické části Speicherstadtu stojí za návštěvu svět miniatur, Miniatur Wunderland, kde si můžete například prohlédnout největší model železnice na světě.

Toto významné německé město získalo v roce 2011 titul hlavního ekologického města Evropy. Okolo 40% městské oblasti totiž tvoří různé parky, vodní plochy i lesy. Když už budete v Hamburgu, nezapomeňte si udělat výlet k jezeru Alster, které je rájem všech milovníků vodních sportů. Úžasným zážitkem je také tematická plavba po jezeru. Nedaleko jezera se nachází oblíbená nákupní čtvrť Jungfernstieg, ve které najdete množství obchodů s luxusním zboží.

V Hamburku si užijí také milovníci kultury. Nachází se zde více jak 40 muzeí, z nichž je nejvýznamnější asi muzeum umění, hamburský Kunsthalle. Ten návštěvníky seznámí se sedmi staletími dějin umění. Velmi zajímavé je také muzeum Ballinstadt, které se věnuje životu emigrantů. Z Hamburgu nesmíte odjet, dokud nenavštívíte známý rybí trh v Altoně. Trh se otevírá v 5 hod. ráno a zavírá se v 9:30 hod. Každý prodejce velmi hlučně nabízí všem návštěvníkům své zboží, a právě tím vytváří jedinečnou atmosféru, která je pro toto místo tolik typická.

Pokud vám večer zbydou ještě nějaké síly, vydejte se do světově proslulé čtvrti St. Pauli, která žije rušným nočním životem. Najdete zde diskotéky, hudební i striptýzové kluby a další zábavní podniky.