Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/5markers.xml) for Map ID 5

Kostnice je největší městem na Bodamském jezeře, které se může pochlubit krásnou přírodou, ale i zajímavou historií. Velmi živý je v Kostnici také kulturní život. Najdete zde divadlo, Jihozápadní německou filharmonii nebo Kulturní centrum. Vydat se můžete také do Archeologického zemského muzea nebo do muzea Rosgartenmuseum. S dětmi určitě zamiřte do Sea Life Center, do akvária, které prezentuje podvodní svět Rýna a Bodamského jezera.

Pro nás je Kostnice důležitá především kvůli Janu Husovi, který zde byl pro své předreformační teze v roce 1415 uvězněn, prohlášen za kacíře a upálen. Osud této naší významné historické osobnosti si přímo v Kostnici můžete připomenout v Husově muzeu, které dokumentuje život a dílo mistra Jana Husa.

Události spojené s konáním koncilu si zdejší obyvatelé, ale také mnozí návštěvníci tohoto krásného města, budou moci připomenout od roku 2014 až do roku 2018 po celém městě. V Kostnici si v těchto letech totiž budou připomínat 600. výročí kostnického koncilu pod mottem „Evropa hostem“. Konat se zde budou různé výstavy i hranice překračující akce pod širým nebem, „Sigismundtafel“. Na návštěvníky tu čekají také speciální prohlídky města.

Pokud se rozhodnete vydat se do Kostnice ještě letos, určitě si nenechte ujít návštěvu budovy koncilu, kde se od 27. 4. do 21. 9. 2014 bude konat velká výstava s názvem: „Kostnický koncil. Světová událost mezi léty 1414-1418“. K vidění zde budou nejvýznamnější díla západní Evropy pocházející z období mezi roky 1400 – 1420, která budou zapůjčena z velkých světových muzeí.

Výročí koncilu se připomíná také v místním archeologickém muzeu, kam můžete vyrazit i s dětmi. Muzeum prezentuje kostnický koncil nenáročně prostřednictvím mnoha figurek a modelů, které jsou umístěny do středověkých kulis, čímž určitě zaujmou i ty nejmenší. Vynechat byste neměli ani návštěvu muzea Rosgartenmuseum, kde od 27. dubna bude k vidění zajímavá výstava pojednávající o každodenním životě lidí, kteří žili v Kostnici v době konání koncilu.

Vydat se můžete i do blízkého okolí Kostnice, například na ostrov Reichenau, kde se nachází jedna z největších přírodních chráněných oblastí Německa, Wollmatinger Ried. Po železnici nebo přes most se pak můžete dostat velmi jednoduše na ostrov Lindau. Krásný je také blízký ostrov Mainau, kouzelný květinový ostrov na Bodamském jezeře, kde si kromě zahrad můžete prohlédnout také motýlárium.