Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/4markers.xml) for Map ID 4

Už víte, kde budete trávit svou letošní dovolenou. Chcete zažít něco jedinečného a podívat se na místa, kam jen tak nějaký turista nezavítá. Tak možná právě vás inspiruje žebříček 10 nevšedních míst, kde se dá trávit dovolená, a s kterým přišel známý cestovatelský server Lonely Planet. A že jde o skutečně zajímavá místa. V tomto článku zmíněna jedinečná místa, která se umístila na prvních třech místech a také dvě poslední nominované destinace.

První místo obsadil indický pouštní hotel Mihir Garh, který se nachází v Thárské poušti v Rádžasthánu. Návštěvníci si tady připadají jako ve skutečném ráji. Nemusíte se přitom bát, že byste se zde nudili. Vyrazit můžete na piknik, výlet na velbloudech nebo můžete odpočívat u bazénu nebo ve vířivce.

Druhé nejpozoruhodnější místo pro dovolenou se nachází v kouzelné Africe, blízko solné pánve Makgadigadi. Jedná se o ubytovací komplex Planet Baobab. Ubytováni budete barevně zdobených domcích se slaměnou střechou postavených podle tradičního způsobu.

Bronzovou medaili získala kamenná věž Prendiparte v italské Boloni, která je víc jak devět století stará, a která měří úctyhodných šedesát metrů. Věž se sice používá k rodinným sešlostem a k různým výstavám, ale turisté si zde mohou také ubytovat. K dispozice je zde obývací pokoj, ložnice i kuchyně. Jistě oceníte také jedinečný výhled z vrcholku věže.

Deváté místo obsadil Saugertieský maják z 60. let 19. století, který se nachází asi 160 km od New Yorku v Hudson Valley. Poté, co dlouhé roky sloužil svému účelu, se z něm v polovině 90. let stalo dvoupokojové ubytovací zařízení. Věnovat se zde můžete jak procházkám, tak i projížďkám na loďkách.

Na posledním místě se umístila úchvatná přírodní rezervace Bokeo v Laosu. Ubytováni budete v ubytovacím komplexu The Gibbon Experience Treehouse, v dřevěných chatkách kruhového půdorysu, které jsou umístěny několik desítek metrů vysoko v korunách stromů. Dostat se sem můžete jedině za pomoci kladky, která je připevněna na laně, které spojuje jednotlivé stromy a chatky. Užívat si tak můžete nerušené chvíle uprostřed přírody.

Aby byl žebříček kompletní, tak je nutné zmínit ještě pár míst. Na osmém místě se umístil hotel Thonga Beach Lodge v Jižní Africe, na sedmém turecký hotel Taşkonak, krásné šesté místo patří stromovému hotelu Free Spirit SpheresKanadě. Své místo v žebříčku má i Austrálie a její hotel Cradle Mountain Lodge a hotel Qasr al Sarab, který se nachází ve Spojených arabských emirátech.