Could not save XML file

Could not save marker XML file (/srv/www/travelvcely.cz/public/wwwroot/www/wp-content/uploads/wp-google-maps/6markers.xml) for Map ID 6

Milujete potápění a už dnes přemýšlíte o tom, který podmořský svět objevíte o prázdninách. A co takhle se vydat na Sinajský poloostrov, kde podmořský život září překrásnými barvami a kde budete moci obdivovat nejen různorodé tvary mořských útesů, ale především úchvatný a nespoutaný život pod vodou.

Sinajský poloostrov, který se nachází mezi Afrikou a Asií, omývají zálivy Rudého moře. Západní část oblévá Suezský průliv, východní pak Akabský záliv, přes který můžete dohlédnout až k pobřeží Saúdské Arábie. A právě tato, východní část poloostrova, kde se nachází známá turistická letoviska jako Dahab nebo Sharm el Sheikh, je nejlepším východiskem pro všechny milovníky potápění.

V okolí letoviska Dahabu si na své přijdou jak zkušení potápěči, tak i obyčejní turisté, kteří se rádi věnují šnorchlování. Pohled, který se vám hned po potopení naskytne, je opravdu kouzelný a jedinečný. Velké množství korálů sem přitahuje rozmanité druhy ryb. Kolem vás tak uvidíte proplouvat ježíky, ostence, kněžíky, sapíny, bradáče, čtverzubce nebo třeba bodloky. A to je jen krátký výčet. V této oblasti žije více jak 1200 druhů ryb. Narazit můžete také na perutýny, chobotnice, murény nebo na modravé zévy šupinaté.

Zkušení potápěči ale dávají přednost proláklině Blue Hole, nebo Ras Abu Halum, které se nachází severně od střediska Dahabu. Vydat se můžete také na jih, do 7 km vzdáleného Happy Life Village, kde panují vynikající podmínky především pro šnorchlaře. K nejznámějším lokalitám zde patří Moray Garden, Three Pools nebo Golden Blocks. Vyrazit sem mohou ale také potápěči, kteří míří na korálové zahrady Gabr el Bint, které jsou dobře přístupné na lodi.

Pokud na dovolenou vyrazíte bez potápěčského vybavení, nemusíte si zoufat. Přímo ve městě Dahab se nachází několik potápěčských center, které milovníkům tohoto sportu nabídnou veškeré technické zázemí.